Діагностика вагітності

діагностика вагітності

Існує багато ознак, які можуть вказувати на стан вагітності жінки. При діагностуванні вагітності враховуються індивідуальні особливості кожної жінки.

Весь термін вагітності поділяється на перший, другий та третій триместри. Кожен триместр у жінки проходить по-різному. В першому триместрі майбутня мама, зазвичай, почуває себе найгірше, адже в її організмі проходять певні гормональні процеси.

Буває і таке, що перші ознаки вагітності не проявляються зовсім. Якщо у вас виникають підозри, що ви вагітні, краще зробити тест на вагітність в домашніх умовах. Тест на вагітність підтвердить ваш стан на 99%.

Ознаки вагітності

Виділяють 10 основних ознак вагітності:

 • Затримка менструального циклу. Якщо в жінки менструальні цикли відбуваються регулярно, то за їх відсутності протягом одного циклу необхідно зробити тест на вагітність і звернутися до лікаря. Треба зазначити, що на першому етапі вагітності можуть бути кров’яні виділення, але надалі це може призвести до викидня. В такому випадку потрібна термінова допомога лікаря.
 • Помітні зміни в молочних залозах. Вони починають збільшуватися, стають більш чутливими, а ареоли навколо сосків темніють.
 • Втомленість. В перші тижні вагітності ви можете відчувати втомленість в усьому тілі. В цей час в організмі жінки зростає рівень прогестерона, так як він підтримує слизову оболонку матки у стані, необхідному для вагітності.
 • Токсикоз/ нудота в ранці. На другому тижні і до восьмого ви можете відчувати нудоту. Як правило, покращення наступає на 16 тижні. Такий стан ви можете відчувати не тільки зранку, але й протягом всього дня. Прислуховуйтесь до свого організму, можливо, ви схочете щось з’їсти, і цей продукт покращить ваш стан. Такі експерименти можна проводити, але не зловживати цим.
 • Важка форма токсикозу. Таким діагнозом страждає одна жінка зі ста. Зазвичай важка форма виходить за рамки першого триместру і триває весь наступний. При такому симптомі жінка завжди відчуває нудоту, і ніяка їжа або рідина не засвоюється в її організмі. Як правило, це лікується і в поодиноких випадках може призвести до ускладнення вагітності. При сильній нудоті звертайтеся до лікаря.
 • Перепади настрою. Сльози без причини, подавлений стан, емоційна збудженість – все це ознаки зміни гормонального фону. Саме вони викликають перепади настрою в першому триместрі вагітності.
 • Часте сечовипускання. Після зачаття ви можете відчувати часте сечовипускання. Це пов’язано з тим, що матка збільшується в розмірі та тисне на сечовий міхур. В наступному триместрі матка підіймається в черевну порожнину, і тиск на сечовий міхур припиняється.
 • Зміни в звичному раціоні їжі. При вагітності ви можете відчувати нетерпимість до чаю, кави, жирної їжі, солодощів та іншого. При цьому ви хочете їсти те, чого, як правило, раніше не вживали.
 • Загострення нюху (чутливість до запахів). Організм жінки під час вагітності може відчувати загострення нюху. Чутливість до запахів обумовлена зміною гормонального фону.
 • Спазми в ногах та ступнях.

діагностика вагітності

Діагностика вагітності

Первинну діагностику вагітності може зробити і сама жінка в домашніх умовах за допомогою тесту аналізу сечі на виявлення хоріонічного гонадотропіну (ХТ). Такий тест без рецепту можна купити в аптеці. Тест на вагітність краще робити зранку, а напередодні обмежити кількість рідини.

Методи діагностики вагітності в медцентрі «Приват»

Для виявлення ознак вагітності лікар застосовує такі методи:

 • опитування вагітної жінки;
 • обстеження молочних залоз;
 • огляд зовнішніх статевих органів.

Лікар також інформує жінку про правильне харчування під час вагітності, про терміни здачі аналізів та проходження УЗД-обстеження.

Вартість діагностики вагітності в медичному центрі «Приват»

Первинний огляд коштує 240 гривень. Наступні консультації з лікарем призначаються індивідуально для кожної пацієнтки. З цінами на гінекологічні послуги можна ознайомитися тут.

Ліцензія МОЗ України: №276 від 29 березня 2016р.