Лікування дисплазії шийки матки

Лікування дисплазії шийки матки
Дисплазія шийки матки, відноситься до потенційно небезпечних захворювань. Її перші прояви не відчутні протягом багато років. Суть перебігу хвороби полягає в патологічних змінах клітин епітеліального шару шийки матки. Тому бажано щороку кожній жінці проходити профілактичні огляди у лікаря-гінеколога.

Причини виникнення дисплазії:

 1. Після інфікування вірусом папіломи людини під час статевого контакту.
 2. Гормональні порушення.
 3. Народження дитини до 16 років.
 4. Ранній початок статевого життя (до 18 років).
 5. Часта заміна статевих партнерів.
 6. Статеві інфекції.
 7. Травми шийки матки (пологи 3 і більше, аборти, хірургічні маніпуляції на шийці матки в минулому).
 8. Наявність раку шийки матки у найближчих родичів.

Дисплазія шийки матки поділяється на три стадії:

1 стадія (легка) – в 57% випадках дисплазія першого рівня проходить самостійно після лікування жінки від папіломовірусу. Імунна система сама регенерує хворі клітини в здорові. Але бувають випадки, коли перша стадія переходить у другу.

2 стадія (середня) – також в багатьох випадках виліковний, але період адоптації організму може тривати від 1-2 років. Вона також може переходити в третю с

3 стадія (велика) – за статистикою у 10-30% третя стадія переходить в рак шийки матки. Фактори ризику індивідуальні серед жінок, це може бути та погані звички, образ життя, віковий стан жінки, кількість сексуальних партнерів, використання методів контрацепції.

Симптоми дисплазії:

Як вже ми говорили вище, на перших етапах хвороба проходить безсимптомно і дає про себе знати в запущених стадіях. Жінка може відчувати біль в низу живота, можуть бути невеликі кров’яні виділення з піхви, больові відчуття при сексуальних контактах.

Ознаки дисплазії шийки матки можливо виявити, якщо симптоми супроводжуються іншими гінекологічними захворюваннями, наприклад, ерозія шийки матки. Тому краще, жінці щороку проходити профілактичні огляди у лікаря-гінеколога.

Слід зазначити, що діагноз дисплазія шийки матки не є протипоказанням вагітності, особливо тим жінкам, яким вперше під час вагітності поставили цей діагноз. Цей патологічний процес не впливає на дитину та на розвиток плаценти. В інших випадках пацієнтка проходить регулярні огляди з подальшою кольпоскопією у лікаря акушер-гінеколога.

Діагностика та методи лікування дисплазії шийки матки в МЦ «Приват»

Важливо! Враховуючи те, що ця хвороба безсимптомна, всі жінки від 21 року, які регулярно мають сексуальні відносини повинні щороку проходити огляд у лікаря-гінеколога.

В медичному центрі «Приват» є все необхідне обладнання для виявлення цієї хвороби.

Для діагностики дисплазії шийки матки лікар-гінеколог використовує найсучасніші методи:

 • Огляд в дзеркалах із застосуванням кольпоскопу.
 • Кольпоскопія – огляд шийки матки та стінок піхви спеціальним приладом на гінекологічному кріслі під збільшенням в 20 разів.
 • Взяття мазків на онкоцитологію (PAP-тест) та аналіз виділень з піхви.
 • Обстеження на вірус папіломи людини (ВПЛ) методом ПАР.
 • Дослідження мазків на виявлення збудників реакція прямої флюорестенції (хламідіа, уреоплазма, мікоплазма, герпес, гонококк, трихомонада, гарднерелла).

Проводиться Біопсія, відщипується шматочок з підозрілої ділянки шийки матки з подальшим гістологічним дослідженням.

Після цього лікар-гінеколог призначає індивідуальне лікування для кожної пацієнтки. Перший огляд коштує 240 грн., в який входить безкоштовна кольпоскопія.

Слід пам’ятати, що при будь якому методі лікування (медикаментозний або хірургічний) треба дотримуватися певних правил:

 • Стриманість в сексуальних відносинах.
 • Не піднімати важкі предмети.
 • Не займатися спортом.
 • Не відвідувати сауну, басейн, пляж, солярій.
 • Не приймати ванну, а тільки душ.
 • Обов’язково проходити контрольні обстеження.

Дисплазія шийки матки виліковна хвороба, якщо вчасно звернутися до лікаря-гінеколога і пройти повне обстеження. Не треба боятися почути діагноз, не зволікайте, адже жіноче здоров’я потребує уваги та догляду.

Ліцензія МОЗ України: №276 від 29 березня 2016р.