Лікування ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки – це дефект слизової оболонки у вигляді почервоніння окремої її частини. Може бути у жінок у будь-якому віці. Особливість цього захворювання в тому, що воно проходить непомітно та безболісно і тільки вже на запущених стадіях дає про себе знати.

Тому кожна здорова жінка повинна проходити хоча б раз на рік профілактичні огляди. Ця хвороба може скривати в собі і патології матки, в даному випадку передракові та онкологічні захворювання, які потребують невідкладного лікування.

Причини виникнення та розвиток ерозії шийки матки

На виникнення цієї хвороби впливає багато факторів. Наведемо основні з них.

 • Механічні фактори. Травмування та порушення цілісності перехідної зони піхви під час пологів, статевого акту, медичних маніпуляцій. До цієї категорії можна віднести і опіки епітелію під час незручного введення лікарських засобів до піхви, грубий секс.
 • Вірусний фактор. Коли відбувається проникнення до піхви вірусу або інфекції. Частіше так стається, коли жінка інфікована папіломавірусом. Цей вірус виділяє агресивні токсини, які негативно впливають на епітелій.
 • Гормональний фактор. На зміни гормонального фону в організмі жінки епітелій шейки матки просто не може не реагувати, так як в ньому міститься велика кількість рецепторів. Гормональний дисбаланс призводить до заміщення однієї ділянки епітелію на інший.
 • Інфекційний фактор. Запальні процеси сечового міхура, також несвоєчасне і неправильне його лікування.
 • Генетичний фактор. Несприятлива спадковість.

Не треба забувати і про те, що факторів впливу на хворобу може бути декілька. Виходячи з цього, лікування повинно бути комплексним та впливати на всі вище перераховані пункти.

Симптоми

Як вже ми зазначали вище, на першому етапі розвитку ерозія шийки матки ніяк себе не проявляє. Але згодом жінка може відчувати в наступні симптоми:

 • кров’янисті або гнійні виділення з піхви після статевого акту або між менструаціями;
 • рясні вагінальні виділення;
 • біль внизу живота перед час сечовипускання або після статевого акту.

На огляді у лікаря

В медичному центрі «Приват» під час огляду пацієнтки лікар-гінеколог спочатку проводить огляд шийки матки за допомогою дзеркал та інших гінекологічних інструментів. Якщо протягом огляду лікар помічає якісь дефекти епітелію на шийці матки, то при контакті з гінекологічним обладнанням уражена дільниця починає кровоточити.

В залежності від видів ерозії будуть присутні і інші ознаки захворювання. Після огляду медичними інструментами лікар-гінеколог робить кольпоскопію (дослідження шийки матки та піхви під збільшенням), а також бере аналіз клітинного мазка та відправляє на дослідження ракових клітин для виключення онкологічних захворювань. Треба зазначити, що кольпоскопія в медичному центрі «Приват» безкоштовна для кожної пацієнтки.

Ускладнення

Справжня ерозія трапляється дуже рідко. У жінок репродуктивного віку вона становить приблизно десять-п’ятнадцять відсотків. На шийці матки виникає псевдоерозія, або ектопія (має вид червоної плями навколо цервікального каналу).

При порушенні цілісності або дефекту слизової оболонки шийки матки патогенні бактерії швидко розмножуються та викликають інші хвороби. Хламідії, кандіди, трихомонади легко проникають до матки та яєчників при ерозії. Жінка може стати неплідною, так як хронічне запалення за наявності цього захворювання матки є бар’єром до запліднення. Найбільш небезпечне в ерозії, коли доброякісне утворення переростає в злоякісне – рак шийки матки. Тому краще проходити огляд у лікаря-гінеколога хоча б один раз на рік.

Методи лікування ерозії шийки матки

Лікування ерозії шийки матки рекомендують проводити комплексно. Лікар-гінеколог спочатку виявляє запальний процес, а вже потім призначає лікування. На сьогодні використовують 7 основних методів лікування.

 • Медикаментозний – за допомогою лікарських засобів.
 • Фізіотерапевтичний – для більш швидкого загоєння рани або як допоміжний інструмент при медикометнозному методі.
 • Електрокоагуляція – як правило, цей метод основний при лікуванні патології шийки матки.
 • Кріодеструкція – уражена ділянка виморожується азотом до здорової тканини.
 • Хірургічна лазерна коагуляція.
 • Хімічна коагуляція лікарськими препаратами.
 • Радіохвильова хірургія.

Профілактика

Найбільш якісна профілактика – це профілактичні огляди у лікаря-гінеколога. Бажано, щоб ви знайшли особистого лікаря, який буде слідкувати за станом вашого здоров’я і завжди дасть якісну консультацію. Безперечно, тут треба зазначити, що кожна жінка повинна підтримувати особисту гігієну та утримуватися від випадкових статевих зв’язків.
Незважаючи на те, що ця хвороба поширена серед жінок, не слід боятися та зволікати з візитом до гінеколога. Проходячи раз в півроку профілактичні огляди, ви збережете своє здоров’я та довголіття.

Діагностика

 • Візуальний огляд за допомогою вагінальних дзеркал.
 • Огляд  кольпоскопом.
 • Цитологічне дослідження.

Ціни на лікування ерозії шийки матки в МЦ «Приват»

В медичному центрі «Приват» первинний огляд коштує 240 гривень у будь-якого спеціаліста, в тому числі й у лікаря-гінеколога. В подальшому лікар індивідуально для кожного пацієнта призначає курс лікування.

Ліцензія МОЗ України: №276 від 29 березня 2016р.