Лікування анальних тріщин

Анальні трещини лікування

В сучасному світі фастфуди швидко завоювали популярність серед різних верств населення. Деякі люди навіть не підозрюють, яку небезпеку в собі приховує ця їжа. Зловживання гострою їжею, солодким та здобою також може призвести до небажаних хвороб. Споживаючи таку їжу щодня, порушується робота шлунково-кишкового тракту і, як наслідок, виникають небажані захворювання, одне з яких – анальна тріщина.

Анальна тріщина – це дефект слизової оболонки анального каналу, невелика ранка у вигляді вертикального розрізу, яка спричиняє сильний біль, виділення крові. До групи ризику потрапляють люди, які ведуть сидячий спосіб життя, в яких є проблеми з травленням (присутні часті закрепи або проноси). Невчасне лікування може призвести до онкологічних захворювань (у 20% випадках).

Виділяють два види анальних тріщин:

  • Гостра анальна тріщина – це спонтанний дефект слизової оболонки, який утворюється внаслідок механічного впливу (твердим калом). Такі тріщини заживають після нормалізації стільця та консервативного лікування.
  • Хронічна анальна тріщина – виникає внаслідок невчасного звернення до лікаря. При відсутності своєчасного лікування гостра стадія анальної тріщини переходить у хронічну форму.

Причини виникнення анальних тріщин:

  • Неправильне харчування, яке призводить до хронічних запорів або проносів.
  • Травма анального каналу під час дефекації, введення клізми.
  • Народжування дитини.
  • Пасивний спосіб життя (сидяча робота).
  • Запальні процеси слизової кишківника на фоні проктиту, дисбактеріозу, глистяних інвазій.

Симптоми появи тріщин:

  • Біль, який, як правило, виникає після акту дефекації, дуже інтенсивний, довготривалий.
  • Спазм в анальному сфінктері, який виникає внаслідок болю.
  • Незначне виділення крові з калом.

Дані симптоми призводять до ускладнень, дискомфорту, тому біль не варто терпіти, а швидше звертатися до лікаря-проктолога.

Діагностика та лікування анальних тріщин у МЦ «Приват»

При даному захворюванні медичний центр «Приват» проводить максимальне безболісне обстеження з використанням знеболюючих засобів. При гострих стадіях тріщини лікують медикаментозно, а при хронічних – подальше лікування призначається проктологом індивідуально для кожного пацієнта.

Профілактика захворювання

Активний спосіб життя, легкі фізичні вправи, правильне харчування та налагодження акту дефекації допоможуть хворому покращити фізичний, моральний та емоційний стан. Для профілактики захворювання потрібно дотримуватися елементарних правил гігієни (використовувати м’який туалетний папір, після походу у туалет проводити гігієнічні процедури). Своєчасно лікувати дисбактеріоз, коліти, запори, кишкові інфекції.

Звертаючись до лікаря-проктолога, не потрібно хвилюватися та соромитися. Розкажіть про свою хворобу так, як є насправді.

Первинний прийом лікаря-проктолога у МЦ «Приват» коштує 240 гривень. Ректороманоскопія входить у вартість первинного огляду. Перш за все ми турбуємося про здоров’я та комфорт наших пацієнтів.

Ліцензія МОЗ України: №276 від 29 березня 2016р.