Обрізання крайньої плоті

Обрізання крайньої плоті – по науковому називається циркумцизія. З необхідністю проведення такої процедури як циркумцизия стикається шоста частина чоловічого населення планети. Обрізання крайньої плоті роблять за декількох причин, серед них лідирують такі як: обрізання крайньої плоті – по науковому називається циркумцизія. З необхідністю проведення такої процедури як циркумцизия стикається шоста частина чоловічого населення планети. Обрізання крайньої плоті роблять за декількох причин, серед них існують такі як:

 • Релігійні та національні звичаї. Так, це досить популярно серед представників єврейського народу, а також є суттєвою частиною культури в мусульманських країнах.
 • Патології статевих органів. Найчастіше мова йде про фімози (звуження крайньої плоті, у зв’язку з чим головка статевого члена не може бути залучена назовні) або будь-яких вроджених аномаліях. Варто зазначити, що проведення циркумцизії з такої причини для хлопчиків у віці до 3 років не рекомендується.
 •  Профілактика інфекційних захворювань та розвитку злоякісних пухлин. Це один з найважливіших аспектів того, навіщо роблять обрізання: наприклад, ризик інфікування сечових шляхів у дитини після циркумцизії скорочується майже в 10 разів. Тому в багатьох країнах цю процедуру виконують ще в пологовому будинку.
 • Передчасне сім’явиверження. Відсікання крайньої плоті сприяє зниженню чутливості головки статевого члена, в результаті чого тривалість статевого акту до еякуляції зростає. Фактом залишається і те, що висічення крайньої плоті безпосередньо впливає на тривалість статевого акту – що не могли не схвалити сексологи. В результаті деякого огрубіння головки статевого члена, тривалість акту значно збільшується.
 • Естетичний аспект. Сучасні пластичні хірурги виконують операції, в тому числі, на статевих органах пацієнтів, якщо вони не влаштовують їх з візуальної точки зору.

Показання до проведення висічення крайньої плоті.

З медичної точки зору, циркумцизія – вимушений захід при діагностуванні:

 • баланита,
 • фімозу,
 • парафимоза,
 • дисфункцій сечовипускання, викликаних запаленням в зоні головки члена,
 • травматичної деформації крайньої плоті,
 • передчасного сім’явиверження, пов’язаного зі надчутливістю головки,
 • ерітроплазії Кейра. Захворювання зустрічається в основному серед чоловіків похилого або середнього віку, яким не робили обрізання крайньої плоті.

Циркумцизія позбавляє чоловіка від ризику механічного пошкодження крайньої плоті при ерекції, виключає можливість розриву вуздечки статевого члена при анатомічній особливості її будови.

В результаті відсутності мікротравм  та природньої «кишені» для розмноження бактерій, істотно звужується небезпека розвитку венеричних, інфекційних захворювань сечостатевої системи, що мають природу контактного поширення.

За сукупністю естетичних «плюсів», рішення – робити або не робити обрізання крайньої плоті – в більшості випадків залишається за пацієнтом. Винятком є медична необхідність циркумцизії – зокрема, у немовлят і дітей при вродженій патології крайньої плоті і розвитку фімозу.

Ліцензія МОЗ України: №276 від 29 березня 2016р.