Розрив вуздечки

Розрив вуздечки є однією з найбільш частих причин звернення молодих людей до лікаря. В інтернеті навіть поширена помилкова думка, що вуздечка обов’язково повинна порватися на початку статевого життя. Тобто розрив вуздечки – це свого роду аналог позбавлення невинності у дівчат. Але насправді під час сексу вуздечка не повинна ні розриватися, ні пошкоджуватися.

Причини пошкодження вуздечки

Розрив відбувається найчастіше при стрімкому статевому акті або дефлорації. Але основна причина – це, звичайно ж, спочатку коротка вуздечка. Травма супроводжується різким болем і сильною кровотечою, зупинити яке буває важко. Якщо розірвана вуздечка заживає самостійно, то на місці надриву в переважній більшості випадків формується грубий рубець. Цей рубець стягується і ще сильніше скорочує вуздечку. В результаті вуздечка травмується знову і знову. Вкрай рідко вуздечка розривається повністю, а натяг під головкою пропадає. Тільки в такому випадку повторні розриви не виникають.

Що роботи, якщо вуздечка статевого члена порвалася?

У більшості випадків розрив вуздечки трапляється пізно ввечері, і тому отримати кваліфіковану медичну допомогу вчасно буває критично. І проблему доводиться вирішувати самостійно. Як зупинити кровотечу при розриві вуздечки:

  • По-перше. Зберігайте спокій. Кровоточити вуздечка може досить сильно і довго. Для зупинки кровотечі пальцями щільно притисніть порвану вуздечку до голівки статевого члена на 5-10 хв (великий палець руки лежить на голівці зверху, інші – притискають вуздечку знизу). Не стискайте статевий орган занадто сильно, щоб не викликати ішемію головки члена. Не варто кожну хвилину розтискати пальці та перевіряти, зупинилася кров чи ні.
  • По-друге. Наберіться терпіння: перевірити можна через 5-10 хв. Після того, як кров зупинилася, можна обробити рану розчином перекису водню або іншим шкірним антисептиком (можна горілкою).
  • По-третє. Не накладайте тугих циркулярних пов’язок на порожнину статевого члена, тому що під час сну виникають мимовільні ерекції, і головка члена може заплутатись в пов’язці. Пов’язка повинна бути накладена дуже легко та вільно. Як тільки з’явиться можливість, зверніться до фахівця, так як під час активного сексу розриви виникають знову. Без хірургічного втручання не обійтись. Потрібно зробити операцію та повністю прибрати натяг вуздечки та рубці, якщо вони утворилися. Пластика вуздечки проводиться під місцевою анестезією і абсолютно безболісна. Після процедури натяг вуздечки усувається, а на її місці утворюється тонкий непомітний рубець. Вкрай важливо усунути натяг повністю, щоб не було травм надалі. Тобто правильна пластика вуздечки – це фактично її повне видалення.

В інтернеті ви можете зустріти думку, що вуздечку ні в якому разі не можна видаляти, тому що це може вплинути на ерекцію, якість сексу, а також викликати інші проблеми у статевій сфері. Насправді це не відповідає дійсності, і поширюється така дезінформація насамперед недосвідченими лікарями, які тим самим намагаються пояснити свої невдалі результати, вводячи своїх пацієнтів в оману.

Протипоказанням для проведення пластики вуздечки є наявність фімозу, або звуження крайньої плоті. В цьому випадку виконується обрізання та одночасно робиться пластика вуздечки. Якщо такому пацієнту не зробити обрізання, а обмежиться лише пластикою вуздечки, то людина буде відчувати дискомфорт у сексі, а звуження статевого члену почне прогресувати і все одно доведеться робити обрізання. Визначити, яку ж саме операцію потрібно робити, можна тільки після огляду.

Ліцензія МОЗ України: №276 від 29 березня 2016р.